top of page
Головні новини
#зерновийкоридор #зерноваугода
29.07.23
Мета росії була очевидною з самого початку - відібрати в України частину зовнішніх ринків збуту продукції АПК і підтримати власну економіку в умовах західних санкцій. Для цього кремль застосував і продовжує застосовувати типовий для себе набір інструментів "конкурентної" боротьби: терор, шантаж, погрози, знову терор і нарешті "благодіяння". Терорист номер один у світі пообіцяв передати Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, ЦАР, Еритреї по 25-50 тисяч тон зерна. За це представникам цих країн звісно довелось відвідати "виставу одного актора" під назвою російсько-Африканський форум де повторити під диктову кремлівські "методички" про перемовини та припинення вогню. Голод - не тітка ...
Зернова угода
19.07.23
росія вийшла із “Зернової угоди”, що матиме критичні наслідки для сотень тисяч людей у країнах, які залежні від імпорту продовольства і призведе до зростання цін на харчі в найбідніших країнах.
Жозе Борель, коментуючи цей крок, звинуватив росію у використанні “голоду як зброї”. Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість продовження угоди щодо поставок зерна, навіть без участі росії, для забезпечення продовольчої безпеки для мільйонів людей.
росія припустила, що може відновити свою участь у зерновій угоді, якщо будуть виконані її вимоги щодо послаблення обмежень стосовно її експорту продовольства та добрив. Західні країни сприймають це як спробу використання продовольства як засобу тиску з метою послаблення фінансових санкцій, запроваджених стосовно росії після її вторгнення в Україну.
У відповідь росія здійснила масовану повітряну атаку на Одесу, зокрема зернові термінали та портову інфраструктуру з метою унеможливити експорт українського збіжжя.
Експорт зернових
17.07.23
Дива не сталося: рф виходить із зернової угоди. З липня 2022 Україні вдалося експортувати Чорним морем понад 30 млн тонн зернових та інших продуктів АПК. Враховуючи, що загальний обсяг експорту зернових та зернобобових протягом 2022/2023 маркетингового року становив понад 48 млн т, важливість цієї експортної артерії складно переоцінити. Автомобільні та залізничні шляхи мають обмежену пропускну здатність як з боку України, так і з боку західних партнерів. Залишаються ще порти Дунаю, але цей шлях також не здатен повністю замінити морські шляхи. Відмова рф від участі у зерновій угоді шкодить не лише АПК України, але й продовольчій безпеці багатьох країн світу, особливо Африки. Нагадаємо, що однією з умов участі кремля у зерновій угоді були поступки щодо експорту російського збіжжя та добрив. Зрозуміло, ця частина угоди також скасовується.
Конфіскація російських активів
07.07.23
Одна з тем засідання Європейської ради - військова підтримка України та конфіскація російських активів
Конфіскація російських активів
07.07.23
ЄС може запровадити податок на дохід від використання російських активів, який буде направлено на відбудову України - близько 3 млрд євро на рік
Євроінтеграція
07.07.23
ЄС не повинен 'знижувати планку' для прийняття України
#зерновийкоридор #зерноваугода
20.07.23
Країна-агресор поновила обстріли південних міст материкової частини України, зокрема портової інфраструктури.
Також, міністерство нападу рф заявило, що "усі судна, що прямуватимуть Чорним морем у напрямку України будуть вважатися потенційними перевізниками військових вантажів" і "країни, під чиїми прапорами будуть такі судна, вважатимуться учасниками конфлікту на боці України".
Економічні злочини
19.07.23
Викрито масштабну схему “відмивання” грошей, одержаних тіньовим гральним бізнесом. Протягом року з моменту повномасштабного вторгнення рф зловмисники незаконно легалізували близько 5 млрд грн, як повідомляє СБУ спільно з БЕБ. Не уточнюється, чи існувала ця схема до лютого 2022. Ймовірно мова про Ibox Bank, якого НБУ позбавив ліцензії у березні 2023, наразі банк перебуває у стані ліквідації. Згідно з відомостями банку станом на 06.02.2023, його акціонерами були дві фізичні особи з частками близько 75% та 25%, одній з яких, за даними СБУ, вже повідомлено про підозру. Цікаво, що цій підозрюваній належить менша частка, але вона була головою наглядової ради банку.
Енергетична безпека
07.07.23
Новий сезон газового шантажу розпочато: газпром погрожує припинити постачання газу в Європу транзитом через України, якщо Нафтогаз намагатиметься стягнути з рф збитки, завдані окупацією території України. У березні 2023 газові сховища ЄС були заповнені на 56%, що є досить високим показником для цієї частини року. Ціни на природній газ в ЄС (Dutch TTF) впали до рівня травня 2021, тому законтрактовані у газпрома обсяги блакитного палива для ЄС стають менш привабливими. Підготовка до наступного опалювального сезону проходить успішно, озвучувались навіть плани використання країнами ЄС газових сховищ України, коли власні сховища буде заповнено повністю, що мінімізувати енергетичну залежність від рашистського режиму. Окрім цього Нафтогаз активно намагається стягнути збитки, завдані окупацією території України військами рф. Враховуючи усе перераховане, газпром вирішує продемонструвати “силу” і погрожує запровадженням санкцій проти Нафтогазу за “недружню поведінку”, що унеможливлює постачання газу транзитом через Україну. Суто рашистський підхід: грабувати, але обурюватись та щиро ображатись, якщо жертва злочину домагається правосуддя.
Інвестиції в Україну
07.07.23
Податкові стимули для компаній з Австралії, які хочуть інвестувати в економіку України: що не так
Військова допомога Україні
07.07.23
США розглядає можливість передачі Україні далекобійних снарядів, курс рубля продовжує падіння
Фінансова допомога
07.07.23
Британський уряд сподівається прискорити передачу Україні коштів від продажу Челсі
bottom of page